בחירות בחדר לידה - פשוט ללדת
כשאת מתכוננת ללידה שלך את מוצאת את עצמך נאלצת לעשות המון בחירות. אלה בחירות מסוג שונה מהבחירות שהיית רגילה לעשות עד היום, אלה בחירות בעלות אופי הורי, שהרי הן ישפיעו לא רק ישירות עליך אלה גם על התינוק/ת שלך. האחריות הזו נחוות לעיתים כקשה, כמבלבלת, כמפחידה... איך את אמורה לדעת את התשובות לכל השאלות האלה...איפה ללדת? עם מי? אפידורל או לידה טבעית? לאפשר פתיחת וריד? לבקש חדר טבעי?  ועוד שאלות רבות אחרות. אין תשובה אחת לאף אחת מהשאלות האלה. לכל אשה סט התשובות שלה.
נשים רבות פשוט מוותרות. מורידות מהאינטרנט "תוכנית לידה" ומגישות אותה למיילדת. הרבה פעמים הן לא יודעות בעצמן מה כתוב בה, זוהי כמובן דרך מאוד גרועה והמשמעות שלה היא שאת הבאת דף דרישות למיילדת ועכשיו זוהי אחריותה להגשים את הדרישות שלך (וזוהי  אגב אחת הטענות המרכזיות של מיילדות אל מול יולדות).
מדוע דרך זו אינה אפקטיבית? ברגע שתביני לעומק בחירה שאת עושה, תביני לעומק כיצד לתמוך בעצמך להשגת ומימוש הרצון שלך, ותפקיד המיילדת יהיה רק לתמוך בבחירה שלך. אך אם את בעצמך אינך מבינה מדוע בחרת כך או אחרת, אז א. קל מאוד להזיז אותך מהבחירה שלך, וב. אינך יכולה להבדיל בין מצב בו הבחירה שלך רלוונטית ובין מצב בו היא כבר לא לענין.
הדרך הנכונה לבחור ולכוון את עצמך אל הלידה שאת רוצה עבורך ועבור התינוק שלך עוברת דרך לימוד. לימוד של הנקודות המרכזיות בהן יש צורך לקבל החלטות. חלק הבחירות מתחילות כבר בבית, למשל:  איזה קורס הכנה ללידה לעשות? איך להזין את עצמך במהלך ההיריון? לקבל חיסון כזה או אחר או לוותר? אילו בדיקות חשוב לעשות?  וחלק מהבחירות נוגעות ישירות לתהליך הלידה.
כדאי מאוד שיולדת המעוניינת לקחת אחריות על הלידות שלה, יולדת המעוניינת בלידה כמה שיותר בריאה עבור תינוקה, תקח אחריות ותעמיק בהבנתה לגבי המשמעות של בחירה ימינה או שמאלה. כאשר הכנת תוכנית הלידה שלך נעשית מתוך ידע והבנה, מתוך חיבור אמיתי לשאיפות והרצונות שלך ומתוך הבנה מה נכון לך, הסיכוי שלך להגשים אותה עולה פלאים, וגם היכולת שלך להתגמש מולה, למצוא אלטרנטיבות, למצוא פתרונות למצבים מורכבים, משתפר ללא הכרה.
הורידי את השלד שלנו להכנת תוכנית העדפות הלידה על מנת להבין את ההחלטות שיש לדעת לקבל לקראת הלידה או שלחי לנו הודעה לתיאום שיחת יעוץ, ללא תשלום, להכנת תוכנית לידה.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא