הצ'ק ליסט שלנו לחדר לידה - פשוט ללדת

כולנו מחפשות את הצ'ק ליסט המושלם לחדר לידה. רשימת הציוד שלא תחסר דבר. אנחנו רוצות להגיע מוכנות עם הכל, מפדים ועד בגדים לתינוק. שלא יהיה מצב שהיה איזה אביזר שיכול היה להקל עלינו ולא הבאנו. אז בעלים נסחבים עם מזוודות מלאות... ובאמת יש דברים רבים שיכולים לעזור ולהקל. את רשימות הציוד האלה ניתן לראות בכל אתר אינטרנט שעוסק בנושאי היריון ולידה והם אכן חשובים. אך הם חסרים כמה דברים משמעותיים באמת.

בזמן הלידה השניה שלי היה רגע שבו התבלבלתי לגמרי. בתחילת הלידה הסתדרתי מצויין אבל פתאום הייתה איזו עליית מדרגות בעוצמות של הצירים שהרגשתי. בדיעבד אני יודעת שזה היה רגע של התקדמות בלידה, ואכן העוצמות התגברו ואני הרגשתי שאני...ובכן...פשוט מתחרפנת...כל הרוגע שעטפתי את עצמי בו נעלם, בעלי הביא לי את הקריזה והמוסיקה הרגועה שהוא שם לי, שיגעה אותי. הרצון שלי היה פשוט להימלט על נפשי. נכנסתי למקום מאוד קורבני והרחמים העצמיים והמחשבות המקוננות שטפו אותי.

פתאום נזכרתי במשפט שקראתי כמה ימים לפני כן, מאמר של שיטת ימימה - פרק שעסק בלידה ודיבר על כך שלידה היא אירוע משמח, שעיקרו בואה של נשמה חדשה לעולם. ופתאום, באמצע התוהו ובוהו שהייתי בו נזכרתי...הבת שלי תכף אצלי בידיים...התינוקת הזו שחיכיתי להחזיק מאז שאני משחקת עם בובות..היא ממש פה...ואם לפני שניה הייתי כמו בלון מרוקן, מדולדל ומסכן אז עכשיו הרגשתי כמו בלון שעומד להתפוצץ מרוב אושר... התמלאתי בכוחות... הפכתי להיות אמא שנותנת יד לבתה  וואנו עוברות יחד דרך כל מה שנראה רגע קודם כמו מחסום בלתי עביר.

קל מאוד להסחף למקום בו אנו שוכחות למה אנחנו בכלל כאן. כשאנו נמצאות במקום כזה לא יעזרו לנו הגרביים שהבאנו מהבית, גם לא השמנים עם הריחות הנעימים או הפלייליסט שהכנו ברצינות רבה חודש לפני. אך אם נזכור את האיכויות שאנו רוצות להביא איתנו לתהליך הזה של לידה...של הורות... זה ישנה את האופן שבו נתנהל בתוך התהליך.

אז חשוב שתביאי איתך לחדר לידה כמה מהאיכויות הבאות. תבחרי שלוש איכויות מהרשימה הבאה שאת מרגישה שחשוב לך להביא איתך, לחזק בהן את עצמך, לזכור...

את יכולה לכתוב אותן על שלט, לבקש ממלווה הלידה שי/תזכיר לך, או אפילו לחשוב עליהן כשאת מרכיבה לך את רשימת השירים שתרצי לשמוע בעת הלידה או להזמין את המנגט שלנו למטה בדף זה:

התמסרות

רוגע

שמחה

אהבה

חיוך

זרימה

קבלה

נשימה

הכלה

אינטואיציה

אמונה בגוף

סבלנות

נוכחות

גמישות

השתנות

אמהות

עוצמה

פשטות

יכולת

אמת

על הכותבת:

שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת, מנחת דמיון מודרך, דולה ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא