אני, הגוף שלי והתינוקת שלי: סיפור של עבודת צוות - פשוט ללדת

אני, הגוף שלי והתינוקת שלי: סיפור של עבודת צוות

"וואו ילדת טבעי איזה גיבורה…" הגבורה היחידה שאני זוקפת לזכות עצמי היא שעמדתי בנחישות אל מול חוסר הסבלנות של הצוות הרפואי, שלא היה מוכן לחכות וכבר אחרי שעתיים בחדר לידה (לקראת החלפת משמרת) הציעה לי המיילדת פיטוצין או סטריפינג, "לעזור לבייבי ולך", ככה היא אמרה. אבל אני, ידעתי שאני צריכה עוד זמן, וגם התינוקת שלי צריכה עוד זמן.

פעם ראשונה שאהיה בלידה, מאז שנולדתי בעצמי.

פעם ראשונה שאראה תינוקת מגיחה מהרחם בפעם הראשונה שלה.

פעם ראשונה שזאת תהיה התינוקת שלי!

אני  צריכה ורוצה זמן!!!     9 חודשים הספיקו בהחלט, אבל אני צריכה עוד רגע קטן, שלסובבים אולי ייקח 10 שעות או עשרים, אני רוצה להגיע עד למצב שבו אתחנן שהיא תצא, כי עוד נעים לנו ככה, ואני מרגישה שגם היא רוצה עוד זמן, למצוא את הדרך לאיפה שהחושים שלה מכוונים אותה.

רציתי שהלידה תיעצר רגע, וכך קרה, היא נחה, הלידה, ובעקבותיה גם התינוקת וגם אני.   אני הרגשתי שהגוף שלי מבין אותי, ובאהבה נותן לי שעתיים של מנוחה. המיילדת הבינה את זה אחרת, ובמהלך השעתיים האלו היא איימה להוציא אותי מחדר לידה ולהעביר אותי לחדר אשפוז אם אני לא "מתקדמת", ושוב  מצאתי את עצמי מסרבת לפיטוצין.

חיבקתי את המנוחה שהגוף העניק לי  עד שברגע מסוים, הרגע הנכון כנראה בשבילי ובשביל התינוקת שלי, נעמדתי מול המראה, לבד, בשירותים, והסברתי לעצמי שזה עומד לקרות! שאני מוכנה, התינוקת הזו יוצאת . אמרתי לתינוקת שלי: "יאללה אנחנו פשוט עושות את זה!" .  ביקשתי מהאיש שלי שיקריא לי דמיון מודרך לשחרור פחדים והופה… המים פקעו…

משם הגוף המשיך במה שהוא כבר יודע לעשות. הגוף שלי אפשר לי לעשות את זה בקצב הנכון לי, עד שהיא יצאה.

בצירים לא נראיתי כאובה מספיק בגלל קורס הכנה מעולה שעשיתי (היפנוברת'ינג-פשוט ללדת).    לא הרגשתי צורך לצעוק, רק לנשום, בשקט, בתנועות קטנות.   התחושה מהמיילדות הייתה שאני לא באמת יולדת, כאילו אני עובדת עליהם שיש לי תינוקת.. שיש צירים.. שיש "התקדמות".

ילדתי טבעי ואני לא מרגישה שניצחתי את הגוף שלי. להפך, אני והגוף שלי ניצחנו את הפרוטוקולים של בית חולים! במקרה שלי ילדתי טבעי למרות שילדתי בבית חולים.

לחיי לידות עדינות, אטיות אם צריך, והעיקר להיות מחוברות לגוף ?

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא