הלידה של סשה-לידה שנייה - פשוט ללדת

חזרה לכל סיפורי הלידה

לידה שנייה

עברו כבר 10 ימים מהלידה , זה מרגיש מאוד רחוק ולא אמיתי בין החלפות אינסופיות של חיתולים, הנקה, גרפסים, לילות לבנים ומלא אושר מהמתוקה הקטנה שלנו.
זאת הייתה לידה שנייה והיא היתה ממש מהירה. מהרגע שיצאנו מהבית ביקנעם לבי"ח כרמל עד שהחזקנו את הילדה בידיים עברה שעה וחצי (כולל נסיעה, מוניטור במיון יולדות וכו). לא ממש הספקתי להוציא דברים מהתיק לידה, וההמלצה העיקרית שלי היא לתרגל נשימות כמה שיותר….ולוודא שגם המלווים יודעים/זוכרים. מכיוון שהכל התרחש מאוד מהר לא בכל ציר חזק הגבתי בנשימות "הנכונות" (נשימות צירים). ודווקא כשכן נשמתי נכון ועמוק הרגשתי שזה באמת עוזר.

שלב הלחיצות גם היה הפעם קצר (לעומת פעם ראשונה) וכשהמיילדת אמרה ללחוץ אסף הזכיר "לנשום נשימות j). נשמתי כמו שהוא אמר והמיילדת זרמה איתנו, גם עברה ל"לנשום" ולא "ללחוץ". באמת הרגשתי שאני עוזרת ולא מפריעה לתינוקת לצאת. נגמר ללא תפרים.

אחרי הלידה שמעתי את אסף כבר כמה פעמים "מפרסם" וממליץ על הקורס פשוט ללדת? זה פשוט עובד.

ועוד דבר -למי שיולדת בבי"ח תהיו מוכנות ל"הפרעות" -קולות ואורות חזקים, בגדים של בית חולים (הבאתי מלא בגדים להחלפה אבל לא היה לי כוח וזמן להתווכח – כשאמרתי שאני רוצה ללדת בבגדים שלי והמיילדת התחילה לשכנע שעדיף לי כותונת בי"ח). בסוף נשארתי בכותונת. לי כל הדברים האלו פחות הפריעו הפעם בגלל אלמנט של זמן אבל אם הייתי מבלה שם שעות ארוכות יכול להיות שהייתי צריכה לעבוד הרבה יותר קשה על להתרכז, לא לבזבז אנרגיה על שטויות, להתכנס פנימה ולא לשים לב על מה קורה מסביב.

בסך הכל הייתה לי לידת מתנה. כמעט מושלמת?
מאחלת לכל אחת סיפור לידה שלה אבל חוויה טובה לכולכן.
שרון שוב תודה על כך שהיית חלק מאוד חשוב בהכנה ללידה הבלתי רגילה הזאת?

הקורסים הקרובים

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא