Blog Banner
  1. היפנוברת׳ינג / 
  2. מהי שיטת היפנוברת'ינג?

מהי שיטת היפנוברת'ינג?

היפנוברת'ינג היא שיטה בעלת גישה טבעית ללידה בטוחה, נוחה וקלה יותר. לפי השיטה באמצעות שחרור פחד נפשי ובעקבות כך שחרור מתחים פיזיים, חווית הלידה יכולה להיות עדינה ומעצימה. התוכנית המוצעת כאן הינה הכנה ללידה אשר נותנת כלים מעשיים, תרגילים והנחייה מודרכת להרגעת הנפש והתודעה על מנת לתת לגופך לעשות את עבודתו. אנו מלמדות מספר טכניקות הרפיה כגון- דמיון מודרך, נשימות, מדיטציה, תנוחות לידה ומגע. בנוסף אנו מתמקדות בחיבור שלך עם עצמך ובקשר עם תינוקך, המשפחה שלך והצוות הרפואי המטפל.

באמצעות הקורס את ובן\בת זוגך תלמדו להתכנס פנימה, לבטוח בגוף ובתינוק שמגיע אליכם. תינתן לכם הזדמנות לעבור דרך הפחדים שלכם ולקבל פרספקטיבה אחרת על חווית הלידה. בסיום הקורס הזוגות יוצאים מועצמים, מוכנים להתמסר להתרגשות מהלידה המתקרבת, ולתת לתהליך הלידה להתגלות מעצמו מתוך תחושת ביטחון ונוכחות ברגע הזה. הקורסים שלנו מתקיימים בכל רחבי הארץ, בלייב או זום. הם מורכבים מחמישה מפגשים באורך של 3 שעות כל מפגש. נכון להיום זהו קורס ההכנה ללידה המקיף ביותר שמוצע כאן בישראל. תהליך הלמידה, שאורך חמישה שבועות, מאפשר לחולל שינוי אמיתי ולהתקדם לקראת הלידה שאת מאחלת לעצמך. ייתכן שתהיי זכאית לקבלת החזר מקופת החולים. קורס הכנה ללידה בשיטת היפנוברת'ינג יכין אתכם לקבל את התינוק החדש שלכם בעדינות ובשמחה אל תוך העולם.

הצלחתי ללדת לידת ויב"ק מדהימה , אחרי הרבה שעות רבות של צירים, שהצלחתי להתמודד איתם בעיקר בזכות הנשימות והכלים שקיבלתי בקורס. ללא ספק ממליצה על קורס היפנוברת'ינג של פשוט ללדת, קיבלתי הרבה ידע, כלים ואמונה שהגוף שלי מסוגל ויכול.

מור

הקורס של פשוט ללדת לימד אותי על הגוף, נשימות, הרפייה, הזכויות שלי בבית חולים ועוד. חוץ מהמידע, זכיתי להכיר מדריכה מקצועית, נעימה ומלאת סבלנות. אישה שתמיד הייתה בשבילי אוזן קשבת ונתנה המון מעצמה, גם מעבר לשעות הקורס.

ענבל

קיבלנו כלים מדהימים וביטחון וכוח לעבור את החוויה המטורפת הזאת ככה ובאמת הלידה עברה כמו שרצינו וקיווינו. אנחנו בהכרת תודה ענקית הקורס והחוויה שהוא העביר אותנו הייתה בשבילנו משנת חיים. תודה רבה!

נועה וחיים

ספר ההיפנוברת׳ינג

לידה אינה חוויה שאמורה לעורר פחד, היא ביטוי טבעי לחיים. הספר של מארי מונגן מהווה מדריך מעשי לשיטת ההיפנוברת'ינג, בו היא מנפצת את מיתוס הכאב כמלווה טבעי ללידה. באמצעות התוכנית שפיתחה ומשמשת בהצלחה נשים רבות מסביב לעולם, היא מצליחה להוכיח שכאשר יולדת משחררת פחד אשר מכווץ את גופה וסוגר אותו- היא תחווה לידה עדינה. שיטת ההיפנוברת'ינג מצליחה להפחית כאב במהלך לידה, מפחיתה את הצורך בקרב נשים לשימוש בחומרים מאלחשים, מקצרת את זמן הלידה ואת ההחלמה לאחר מכן, ומאפשרת חווית לידה שלווה ויצירת חיבור קרוב יותר עם הרך הנולד.

התרגום העברי לספר "היפנוברת'ינג- שיטת מארי מונגן" יצא לאור בישראל ע"י פשוט ללדת בשנת 2015 בתמיכת- נוצה הוצאה לאור.

מארי מונגן- מייסדת ההיפנוברת׳ינג

מארי מונגן הוציאה לאור את ספרה הראשון- "היפנוברתינג'- חגיגה של החיים" בשנת 1989. דיקן הקולג' לשעבר והיפנותרפיסט יילד את ילדה הרביעי ברוגע וביטחון. היא התכוננה ללידה והאמינה כי זהו תהליך טבעי ונורמלי, על אף שבשנים אלו נשים בארה"ב קיבלו חומרים מאלחשים כבדים בשעת הלידה. בעזרת אמונה בגישת לידה טבעית וכלים להרפיה עמוקה, היא הכינה את ילדיה הבוגרים ובני\בנות זוגם\ן ללידות רגועות של 11 נכדיה. בזכות הכנה זו התינוקות הללו הגיעו לעולם בעדינות וטבעיות. במהלך הזמן, הופץ הספר של מונגן בכל רחבי העולם. כיום שיטת ההיפנוברתינג' נלמדת ב-46 מדינות והחזון שלה תרם וממשיך לתרום למיליוני זוגות. התלונות היחידות שהיו למונגן על הלידות האישיות שלה, היו שהצוות הרפואי התערב שלא לצורך כחלק מהתנהלות לפי פרוטוקולים רפואיים. בתוכנית הלידה היא מציגה את תפקיד המלווה בתור 'מגן' הלידה, וכך האם היולדת פנויה להתמקד בעבודה עם הגוף שלה והתינוק שלה. דרך תוכנית זו זוג ההורים רוכש כלים כיצד לעבוד יחד בתור צוות, תוך שהם נשארים רגועים, כיצד להיות בתקשורת טובה עם הצוות הרפואי וליצור חיבור וקשר עם התינוק. מארי מונגן קיבלה פרסים יוקרתיים רבים הן בתחום ההיפנוזה והן בתחום הלידה. היא הייתה המנטורית של פאולה אג'י אשר הביאה את שיטת ההיפנוברתינג' לישראל בשנת 2007, ותמכה בה וגם בשרון פלד ורבקה רוזנשטיין בתהליך הקמת ארגון היפנוברתינג'- פשוט ללדת ובתרגום לעברית של כל חומרי הלימוד.

הורי היפנוברת'ינג מדווחים-

קיים פחות פחד לקראת הלידה

יורד הצורך בהתערבויות ולידות בניתוח קיסרי

ירידה במתן חומרים אוקסיטוצינים ופקיעת מי שפיר

צירי שלב 1 ו-2 קצרים יותר

פחות תינוקות שנולדים לפני הזמן ו\או במשקל נמוך

הפחתה או ביטול הצורך בשיכוך כאבים

אימהות ותינוקות שמחים ומרוצים יותר

תינוקות ערניים, מסוגלים לינוק כמעט מיד

ירידה בכמות המקרים של דיכאון אחרי לידה

תינוקות עם ציון אפגר גבוה

מצאי שיעור HypnoBirthing בקרבתי