מתי עושים קורס הכנה ללידה - פשוט ללדת

הידעת? קורסי הכנה ללידה פותחו בסוף שנות השבעים, ויועדו בתחילה בכלל לגברים.
בסוף שנות ה-70 גברים התחילו ללוות את הנשים שלהן לחדר לידה, אך חוו את ליווי הנשים לחדרי הלידה בצורה מאוד קשה. הם חוו חוסר אונים, ולא הצליחו באמת לעזור לנשים שלהן בתהליך. מכאן פותח קורס שמטרתו הייתה להכין את הגבר לחדר הלידה.
בימינו קיימים סוגים שונים של קורסי הכנה ללידה, ומטרתם היום לגשר על הפער בין הבורות שרובינו מגיעות עימה לתהליך הלידה, ולאפשר לאישה ולבן זוגה להגיע לחדר הלידה כשהם מבינים פחות או יותר, מה צפוי להם בתהליך.
רוב הנשים עוברות קורסי הכנה ללידה בתוך המערכת הרפואית, בבתי החולים או בקופות החולים. הן מגיעות לבד או עם בני זוגן, לקורס בין 2-3 מפגשים, ומקבלות בקורס ידע שמטרתו להפוך אותן לפציינטיות טובות. הקורסים מועברים ע"י מיילדות או אחיות מוסמכות, נשים המגיעות מתוך המערכת ולהן ידע רפואי כולל על המערכת.

מהו באמת קורס הכנה ללידה?

קורס הכנה ללידה אמיתי ייתן לך כלים טובים ופרקטיים להקלה על עצמך ועל התינוק/ת שלך בעת הלידה. כלים להקלה בעת הצירים, כלים לקידום הלידה, כלים לקבלת החלטות טובות. כל הידע הזה אינו ידע רפואי, אלה ידע נשי מעמיק, היוצא מתוך נקודת הנחה שאת אדם אינטיליגנטי המסוגל להבין מה טוב או מזיק לך, ומסוגלת לדאוג באמת לדאוג לרווחת עצמך וותינוקך.
קורס הכנה אמיתי ללידה הוא קורס המאפשר לך ידע מעמיק על הקורה אותך, את שותפך לתהליך (בן או בת זוג), את גופך ואת תינוקך, במהלך ההיריון, הלידה ואחריה.
קורס אמיתי להכנה ללידה מעניק לך ידע מעמיק על האפשרויות שלך, על הבחירות שאת עומדת לעשות ועל ההשלכות שלהן, עליך, על גופך ועל התינוק שלך, ונותן לך כלים לבחירות אמיתיות, טובות ובריאות, וידע על כל האלטרנטיבות שלהן.
קורס אמיתי להכנה ללידה יאפשר לך להגיע לתהליך רגועה יותר, ולהחליף את התחושה כי את הולכם אל "הלא-נודע", בתחושת בטחון, התרגשות ושמחה.
קורס אמיתי להכנה ללידה יהיה פרקטי ומעשי, ילמד אותך כלים מעשיים להתנהגות נכונה בעת הלידה, לבחירות בריאות לך ולתינוקך, להתנהלות מודעת במהלך הלידה, המחליפה את ההתנהלות המבוהלת והתלותית במערכת הרפואית, המאפיינת את רוב היולדות ובני זוגן.
קורס אמיתי להכנה ללידה ייתן לך את הכלים לבחור איזה סוג לידה מתאימה לך, איפה נכון לך ללדת, איך נכון לך להתנהל בעת הלידה, ואת הכלים לקבלת החלטות מתוך בטחון, ידע ורוגע.
הכנה ללידה אמיתית תאפשר לך את ההבנה שלידה היא אירוע בריא, נורמלי, וטבעי, על רצף החיים האנושי, וככזאת היא אומנם מעוררת התרגשות עצומה, אך אינה חייבת להיות מפחידה ומאיימת.
הכנה ללידה אמיתית תאפשר לבן/בת הזוג שלך כלים על מנת להיות שם בשבילך, לעזור, לסייע, אפילו אם זה אומר לא להפריע לך ללדת.
הכנה ללידה אמיתית תכלול שיח בינך ובין מלווה הלידה שלך שתאפשר הבנה מצידו/ה לבחירות שלך, לתפקיד שלו/ה בעת הלידה, לכינון עבודת צוות מצידכם לקראתה.
הכנה ללידה אמיתית תאפשר לכם לתפקד במהלך הלידה כהורים.

קצת פרטים טכניים:

מתי עושים קורס הכנה ללידה?

מתי להתחיל קורס ההכנה ללידה היא שאלה טובה והיא תלויה בעיקר בתשובה לשאלה מה את רוצה לקבל מהקורס שאת עושה?
אם את רוצה לעשות V, לדעת שעשית קורס זהו, אז כדי לעבור את הקורס בסביבות שבוע 33 והלאה, וזאת בכדי שתזכרי כמה שיותר מהנאמר.
אם את רוצה הכנה אמיתית ללידה, כזאת שתאפשר לך לקבל החלטות במהלך הלידה, להתמודד בצורה טובה עם אתגרי הלידה, להכין את בן/בת זוגך בצורה הטובה ביותר, לבחור בתשומת לב את מקום הלידה המתאים לך ביותר, לקבל כלים אמיתיים ללידה, כאלה שתוכלי ותזכרי להשתמש בהם, אז מומלץ להתחיל מוקדם יותר. אנו רוצים לזכור כי התאריך המשוער ללידה הוא רק משוער, וכי 80% מהיולדות יולדות מתישהו בין שבוע 38-42. כלומר נרצה לסיים את הקורס לפני שבוע 37, ואפילו מעט מוקדם יותר אם אפשר.
אנו ממליצות להתחיל את הקורס הכנה ללידה של מרכז פשוט ללדת בין שבועות 22-32, במטרה שכמובן קודם כל תספיקו לסיים אותו, אך קיימים גם יתרונות רבים נוספים להתחלה מוקדמת של קורס ההכנה ללידה שלנו.
כשאת מתחילה מוקדם את הקורס מתאפשר לך ללמוד כלים רבים שיעזרו לך לשמור על רוגע והתנהלות בריאה ונכונה כבר בעת ההיריון, וכך לשפר את אייכות חייך ואייכות חייו של עוברך, כבר עכשיו ברחם. תזונה נכונה, פעילות גופנית תומכת, תרגול של הרפיה ורוגע, יעזרו לך לחזק את עצמך פיזית ורגשית, ולהגיע אל הלידה כשאת חזקה יותר, מכל הבחינות.
התחלה מוקדמת תאפשר לך לתרגל שוב ושוב את הכלים שתלמדי בקורס, עד שיהפכו לטבע שני ופנימי שלך. תירגול כזה הוא המאפשר לך בסופו של דבר ליישם בעת הלידה את כל מה שלמדת, להקל על עצמך, להקל על תינוקך, ולקדם את התהליך, במקום להגיע ללידה ולשכוח את כל מה שלמדת.
התחלה מוקדמת של קורס הכנה ללידה תשאיר לך את הזמן לבדוק מקומות לידה שונים, ולמצוא את המקום הנכון לך.
התחלה מוקדמת של קורס הכנה ללידה תשאיר לך את הזמן להתלבט ולהבין לעומק את אופי הלידה הנכון לך (אפידורלית או טבעית? ואולי בכלל קיסרית?). כמו כן יהיה לך זמן להכין את התוכנית הלידה שלך, ללמוד לעומק ולהבין את צמתי קבלת ההחלטות בזמן לידה, ןאת המשמעויות שלהן.
מה אורכו של קורס ההכנה ללידה של מרכז פשוט ללדת ומה נלמד הקורס?
אורכו של קורס ההכנה ללידה שלנו הוא חמישה מפגשים בני כשלוש שעות כל אחד, כלומר סל הכל 15 שעות. במהלך הקורס תקבלי המון ידע מצד אחד והמון כלים שיאפשרו לך לישם את כל הידע הזה בעת הלידה. נלמד על האופן בו גופך מכין את עצמו ללידה, מה קורה בגוף בזמן הלידה ונקבל כלים מופלאים לתמוך בגוף ובתינוק במהלך הלידה. נלמד על תזונה, פעילות גופנית, מגע בעת ההריון והלידה. נלמד כיצד לבסס את התינוק שלנו נכון ברחם לקראת הלידה, על מנת למנוע לידות ארוכות וקשות, נלמד על זרוזי לידה רפואייים וטבעיים, וכיצד להשתמש בהם נכון, נלמד לעומק את האפידורל, נבין את תהליך הלידה בבית החולים, נלמד כיצד לקבל החלטות נכונות וכיצד להבחין בין התערות רפואית נדרשת ובין התערבות מיותרת, ועוד, ועוד ועוד.

ואולי בכלל מספיקה לך סדנה?

סדנה להכנה ללידה היא אירוע חד פעמי, בדרך כלל באורך של שעתיים, שלוש, ובה ניתן ידע כללי לגבי הלידה. למה כללי? כי זה מה שאפשר להספיק בטווח זמן קצר שכזה. סדנה היא דבר מעולה כשאת רוצה להתעמק בפאן מסויים של הלידה, אך כשאת רוצה לקבל הבנה מעמיקה ואמיתית, כשאת רוצה שמלווה הלידה שלך יקבל ידע וכלים שיאפשרו לו באמת להיות שם בשבילך (ולא לברוח על נפשו..), אז כדאי מאוד שתתני יותר זמן ללימוד החשוב כל כך הזה.
קורס בן חמישה מפגשים יאפשר לך להיות במסגרת המתרגלת את הכלים ממפגש למפגש, להעמיק עוד ועוד בידע ולכן בחיבור לגופך ולתינוק שלך, להתנסות במגוון כלים, עד שתמצאי את סט הכלים המושלם בשבילך, לעבד את הידע ממפגש למפגש, לשאול שאלות, להתנסות, כך שלאחר חמישה מפגשים תראי שאת באמת מחכה לרגע, לתינוק שלך, לאמהות.

כותבת המאמר: שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת בעלת תעודת מטעם מכון HypnoBirthinh האמריקאי, מנחת דמיון מודרך, דולה מטעם המרכז הישראלי לחינוך ללידה,  ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון (MA) בתקשורת ומנהל מטעם המכללה למנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא