6 טיפים מעולים להמנעות מקרע או חתך בעת הלידה. לגזור ולשמור!!! - פשוט ללדת

6 טיפים מעולים להמנעות מקרע או חתך בעת הלידה. לגזור ולשמור!!!

איך והאם ניתן להגדיל את הסיכוי ללידה ללא קרעים ותפרים?

עד לא לפני הרבה שנים (8 או 10 שנים, תלוי איפה) חתך בלידה ראשונה היה חלק מהנוהל. כל יולדת בלידה ראשונה נחתכה, ולכן גם נתפרה אח"כ.  מי שעברה את זה יודעת שהרבה פעמים הסבל הכרוך בישיבה ממושכת על תפרים (והישיבה היא ממושכת, שהרי את מניקה במשך שעות רבות) היא סבל איום, גרועה בהרבה מכל מה שאתן מדמיינות כ"סבל" הלידה. וזה כאשר אנו מדברים על חתך פשוט שלא הזדהם או הודלק. חתך היה חלק מכל לידה ראשונה, לא היה כלל מקום לשיקול דעת האם הוא נדרש או לא.
כאשר נשים התחילו להתמרד אל מול הנוהל המיותר הזה פתאום התברר שאין בכך שום צורך. ההחלמה מחתך היא ממושכת בהרבה מאשר ההחלמה מקרע, וכאשר נותנים הזדמנות לגוף, הפלא ופלא, הרבה פעמים הוא יודע ללדת גם בלידה ראשונה ללא שום קרע.
בשיטת "פשוט ללדת" אנו מדברות הרבה על לידה עדינה - עדינה לאמא ועדינה לתינוק. עדינה לרצפת האגן שלך, עדינה לטחורים שלך, ועדינה לפרינאום שלך. אנו מלמדות בדיוק כיצד לנהוג נכון, כיצד לנשום בשעת יציאת התינוק כך שתשמרי על הפרינאום שלך שלם ואכן נשים רבות מאוד שעוברות את הקורס אינן נזקקות לתפרים לאחר הלידה.

שישה טיפים שיעזרו לך להימנע מקרעים או חתכים:

1. תרגול וחיזוק שרירי רצפת אגן - שרירי רצפת האגן נמצאים בתחתית האגן ונושאים את אברי האגן הפנימיים. תרגול שרירי רצפת אגן קורה כמעט בכל פעילות גופנית, במיוחד כזו המכוונת להריון כמו יוגה להיריון, פילטיס להריון, וישנם גם תרגילים פשוטים שאפשר לעשות ממש תוך כדי שגרת היום. הכרות עם השרירים הללו תאפשר הרפיה מודעת שלהם בעת הלידה, זו תביא להרפיית האיזור כולו, תוריד את הסיכוי לקרעים וגם לפגיעה ברצפת האגן תוך כדי הלידה.
2. עיסוי פרינאום - עיסי איזור הפרינאום בשמן מתאים יוצר גמישות של העור, מזרים דם לאיזור הפרינאום ועל כן מכין אותו ליום הלידה.
3. הקשבה לגוף בזמן יציאת התינוק - הקשבה לגוף תאפשר לך להיות בתנוחה הנכונה לגופך בעת יציאת התינוק. בנוסף חשוב לדעת כי אין צורך להפעיל לחץ (ללחוץ את התינוק החוצה)  לפני שהגוף מרגיש צורך לעשות זאת. זה דומה למצב בו את יושבת בשירותים בשעה קבועה ולוחצת ולוחצת, מבלי שתרגישי את הצורך לעשות זאת. חוץ מטחורים לא יצא לך מזה כלום.
4. הוציאי אויר בעת היציאה של התינוק - כך תורידי את הלחץ מהפרינאום.
5. רוגע וסבלנות - נשים רבות מפחדות כל כך מקרעים עד שכאשר מגיע רגע יציאת התינוק עצם הפחד גורם להן להתכווץ (גם שם) ולהקרע בסופו של דבר. תרגלי הרפיה כבר בזמן ההריון בשירותים (בזמן מספר  2 ) ונסי לזכור להרפות את האזור בעת הלידה.
6. קומפרסים חמים - קומפרס חם הוא פשוט מגבת או תחבושת הגיינית הטבולות במים חמימים ומוצמדות לאזור בעת הלידה. הקומפרס הוא בעל איכות מרגיעה  והרטיבות כן מאפשרת אלסטיות של העור בעת יציאת התינוק.
הרבה מאוד תשומת לב מוקדשת בקורס שלנו לכך שתאפשרי לגוף שלך ולתינוק שלך לידה עדינה, רכה ובריאה. הדרך לשם עוברת דרך ידע ותרגול רב וממוקד המאפשר סבלנות,הרפיה ורוגע בעת הלידה, וידע המאפשר לך להתנהל נכון במהלכה, ולהמנע, בין השאר מקרעים וחתכים.

על הכותבת:

שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת, מנחת דמיון מודרך, דולה ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא