בלי פאניקה!!!! - פשוט ללדת

"בלי פאניקה" – שלט זה מוצמד בגדול לספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" ומלווה הודעה דרמטית, המעדכנת את יושבי כדור הארץ, כי בעוד חמש דקות יושמד הכדורון שלהם, התקוע לו באמצע התוכניות של מועצת הדרכים הגלקטית, לסלילת דרך אקספרס על-חללית, העוברת ממש דרך כדור הארץ.

למה? למה בלי פאניקה? מה עוד יש לנו לעשות עכשיו, בכל זאת, תודו, כדור הארץ מושמד, והמצב מפאניק למדי...

לפאניקה, כמו לכל תופעה פיזית או ממנטלית, יש תפקיד. להציל את חיינו. לגרום לנו לרוץ ולחפש מחסה או להגן על עצמינו בכל דרך אחרת.

אז פאניקה, לרגע, היא בהחלט רעיון טוב כשנופלים טילים, כשנשמעות אזעקות, או בכל רגע חירומי אחר. אבל אז, לאחר שמצאנו מחסה, או כל פתרון אחר, בואו נחשוב לרגע, האם הפאניקה היא עדיין כל מה שאנו יכולות לעשות?  האם הפאניקה באמת משרתת אותנו?

פאניקה, או בלשון יותר מכובסת, פחד/מתח/סטרס, גורמים לנו לפעולות מסויימות. למשל לברוח או להתכונן ללחימה ומכאן להתנהגות חסרת שקט באופן מופגן /ואו תנועתיות מהירה כמעט כפייתית ו/או לרעש, צעקות או יללות. פאניקה יכולה לגרום לנו גם  לקפוא בחרדה על מקומנו, להתכווץ, לעצור נשימה.

טייקאוף מהיר לחדר לידה.

לא חסרות סיבות להיכנס לפאניקה בחדר לידה. יותר מזה, רובינו מתוכנתות להגיע לחדר לידה כשהפאניקה היא חלק מהציוד ההכרחי שלנו. אישה לא מבוהלת המגיעה לחדר לידה תעורר תמיהה רבה הרבה יותר מאשר אישה בוכה וצועקת.

ככה חינכו אותנו. אנחנו כמעט לא מכירות אפשרות אחרת.

גם בחדר לידה נוכל לראות בדיוק את אותן תופעות המלוות את היולדות. רצון לברוח, התכווצות, עצירת נשימה, תחושה של צורך גדול  בכוח הצלה.

מפתיע להבין שכל התופעות הקלסיות האלה הן תופעות של פחד, ולא קשורות בהכרח לתהליך הלידה. יותר מזה כיון שהן מייצרות ממש פעילות פיזית נוגדת התקדמות לידה כמו עצירת נשימה, התכווצות, וקריאה החוצה במקום התכנסות והתמסרות פנימה, נוצרת ממש האטה או חוסר התקדמות בלידה.

אז איך נראית לידה בלי פאניקה? הנה ממש כך

 

 

 

 

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא