אז למה לי קורס הכנה ללידה בכלל??? - פשוט ללדת

אז למה לי קורס הכנה ללידה בכלל???

למה צריך להתכונן ללידה? הרי נשים ילדו מאז ומתמיד, כמה מסובך זה יכול להיות?
למה אני צריכה קורס יקר שלוקח שעות רבות בשביל לעשות את מה שכולן עושות?
זו שאלה שאני שומעת מנשים רבות.
הרבה פעמים נשים שמגיעות לקורס בלידה שניה מצטטות כך את המחשבות שלהן מלפני הלידה הראשונה.
מחשבה הגיונית בעליל...נשים באמת ילדו מאז ומתמיד, עד לפני 30-40 שנה לא היה אפידורל לאף אחת וכמעט כולן ילדו טבעי. אז למה?  כי  מחשבה זו מתעלמת מעובדה מהותית אחת:  גם פעם נשים התכוננו ללידה, אלא שפעם ההכנה ללידה נעשתה כחלק מהחיים. כאשר רוב הנשים ילדו בבית (וזה היה כך עד מלחמת העולם השניה), נשים ראו את אחיותיהן הנשים יולדות. עד שאשה הגיעה ללידה שלה עצמה היא הייתה נוכחת באזור שבו אמה, אחותה או בת משפחה אחרת ילדה. אותה אשה הגיעה ללידה שלה עצמה, אחרי שחוותה לידות בצורה ישירה יותר או פחות, אם בנוכחות מלאה, בעזרה לאמא שלה או אחותה למשל, ואם בצורה עקיפה, בחדר אחר בבית. כשהיא שומעת את היולדת וחשופה לחוויות הלידה והסיפורים עליה ממש בזמן אמת. אותה אשה הגיעה ללידה אחרי שראתה כיצד אשה או נשים אחרות מתנהגות בזמן לידה, היה לה מודל לחיקוי. בעבר לידה לא הייתה מוקצית אל מחוץ לבית וכך נשים הגיעו ללידה כאשר באמתכתן ידע התנהגותי רב לגבי לידה. ממש ניסיון מעשי בלידה.
היום המציאות שלנו היא שלידה לא נמצאת כלל בחיים שלנו, עד שזה הופך רלוונטי עבורנו. רובינו נגיע ללידה בורות מבחינת הידע שיש לנו לגבי התהליך ובעיקר בורות במובן של איך להתנהג נכון במהלך הלידה, רובנו נגיע כשהתיק שלנו ריק מכלים מעשיים. המציאות היום היא שהנחת העבודה הבסיסית שלנו שהידע לגבי לידה נמצא רק בידי אנשי או נשות מקצוע- מיילדות, רופאות/ים וכד'. לנו אין!!
הכנה טובה ללידה תספק לך ידע מעמיק לגבי התהליך: מה קורה בגוף שלך במהלך הלידה?מה קורה לתינוק/ת שלך במהלך הלידה? איך את יכולה לתמוך בתהליך? מה עלול לעכב את התהליך? ומלווה הלידה שלך...מה היא/הוא יכול לעזור? איך לא להפריע? איך להבין איפה נכון לך ללדת?  ועוד שאלות רבות וטובות.
בעולם בו אנו חיים קורס הכנה ללידה, קורס אמיתי, כזה שתצאי ממנו עם ידע וגם עם הבנה כיצד ליישם את הידע הזה בסופו של דבר, הוא דבר שאין לו מחיר, כיון שהוא יעזור לך להגיע ללידה הבריאה ביותר האפשרית לך ובעיקר לתינוק/ת שלך. הכנה טובה ללידה תאפשר לך לשפר את ההתנהלות שלך ושל המלווה שלך, להתאים את עצמך לתהליך, לשפר ממש את התפקוד הפיזי שלך וכך לשפר את מצב התינוק/ת שלך, וכך בעצם להימנע מסיבוכים מיותרים ולהקל על כל הנוכחים בעת הלידה.
אז מה הקורס שלנו בא להשיג? המטרה היא שתוכלי ליישם את עשרת העקרונות הבאים: עשרת העקרונות שלנו ללידה טובה, עדינה ובריאה.

על הכותבת:

שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת, מנחת דמיון מודרך, דולה ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא