הלידה שהתחפשה - פשוט ללדת

חג פורים עוסק כולו במה שמתחבא מאחורי המובן מאליו, מתחת לפני השטח, ואולי זה הזמן הטוב ביותר להבין את האמת מאחורי אירוע הלידה.

הלידה התחפשה לפני שנים רבות לאירוע רפואי, אירוע המייצג את חוסר האונים הנשי, התלות הנשית בגבריות, בתירוץ שמדובר באירוע נפיץ רפואית ומסוכן.

האופן הזה שבו אנו מדמיינים לידה התקבע אצלנו מסיבות רבות, למשל הדימוי של האישה החלשה, התלותית, העדינה (=האצילית?)  התאים לאירופה של ימי הביניים. התאים לנשים לראות עצמן ככאלה וגם עבור הגברים התאים הדימוי המקביל של החזקים, המצילים, האחראיים. האשה העשירה מהמעמד העליון היתה חייבת להיות חסרת אונים בעת הלידה, זו היתה האופנה, ולכן ברור שמישהו היה צריך לקחת עליה אחריות, וברור שהמישהו הזה היה הגבר. לידה שבה האישה אינה נוכחת (=אחראית) באמת הופכם ללידה מסוכנת.

אבל היום, כשאנו יודעות שאנו מסוגלות, יודעות, עצמאיות, נשאר השריד הזה לימים עברו. דימוי הלידה כאירוע מסוכן של חוסר אונים, כאב וחולשה הוא לידה בתחפושת כיון שלידה היא למעשה אירוע שכולו הפגנה של בריאות ועוצמה נשית!!!

נשים חולות יתקשו מאוד להרות, לשמור על ההריון, להניק, ומכאן שגם ללדת, ותנאי מוקדם לרוב ההריונות הוא בריאותו של הגוף הנשי. לידה אינה אירוע רפואי כלל!!

עוצמת הגוף הנשי ונפלאותיו באה לידי ביטויה העוצמתי והיפה ביותר בתקופה זו של התעברות, הריון, לידה והנקה.
הגוף הנשי משתכפל, מטפח ומזין עובר, כשהעובר בשל הוא נפלט לאוויר העולם וממשיך להיות מוזן ע"י הגוף הנשי, המשתנה ומתאים את עצמו תדיר למצבים השונים ולצרכים השונים בכל שלב. כל השינויים שצויינו מעלה הם שינויים מורכבים מאוד, מטורפים לגמרי,ןהגוף שלך עושה אותם ככה, לבד, בלי שום קורס או הכוונה.

הריון, לידה, הנקה, כולם מראים לנו מהי בריאות במלוא עוצמתה, ועצם היותם והתקיימותם הם הוכחה לבריאותה של אותה אשה הרה/יולדת/מניקה, ולכוחו של גופה. גוף חולה או חלש לא יכול היה לעשות כל אותם דברים מופלאים!!!

אז בואו ונתחכמה לו - בואו נשאיר את התחפושת של האישה היולדת המסכנה, את הלידה המסוכנת, רק לפורים, ובשאר ימות השנה נגיע ללא התחפושת - בריאות, עוצמתיות  ויודעות.

על הכותבת:

שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת, מנחת דמיון מודרך, דולה ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא