ללדת כמו מלכה - פשוט ללדת

לאחרונה התבשרנו על הבחירה של ההריונית המפורסמת בעולם כרגע, מייגן מרקל מבית המלוכה הבריטי, בשיטת היפנוברת'ינג כשיטה שלה להכנה ללידה.

נשאלת השאלה למה אישה שמקבלת את הייעוץ הטוב ביותר שכסף וקשרים יכולים לתת, שאומה שלמה דואגת לשלום העובר שלה, שיכולה לקבל כל מה שהיא רוצה, למה היא בוחרת דווקא בשיטה עם שם מסובך שלא ברור בכלל מה היא שווה ואפשר אפילו לומר שהיא נשמעת כמו עוד איזה אופנה הזויה???

ובכן ניתן לשער שבדיוק בגלל שהיא זוכה לייעוץ הטוב בעולם היא בחרה להכין את עצמה עם השיטה המעולה הזו והקורס הטוב ביותר שקיים.

אגב, את הטיפ הזה היא קבלה ממקור מלכותי אחר, קייט מידלטון, גיסתה, שילדה את כל ילדיה בעזרת הכלים המצוינים האלה.

( https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5445720,00.html לינק לכתבה בנושא בעיתון ידיעות אחרונות  וראיון עם שרון פלד, מנהלת מרכז פשוט ללדת.)


בישראל אנחנו קוראים לשיטת היפנוברת'ינג שיטת "פשוט ללדת", גם בגלל שזו מילה קלה יותר לביטוי וגם כיון שהקורס עבר אדפטציה לישראל שבה השימוש בהיפנוזה מוגבל אבל בעיקר כיון שצמד המילים "פשוט ללדת" הוא כל כך מה שהשיטה הזו מביאה איתה.

שיטת היפנוברת'ינג דהיינו  "פשוט ללדת"  בעברית, טוענת שפשוט יותר ללדת ממה שחונכנו להאמין. שבאיזשהו טוויסט של המציאות לידה הפכה לאירוע רפואי, מסוכן, טכנולוגי, בו חיי היולדת והעובר תלויים בעיקר בגורמים מקצועיים יודעי דבר.

אבל תחשבו על זה רגע, הרפואה המילדותית קיימת בסביבות 100 שנים בלבד, לידות, לעומת זאת, קיימות משחר האנושות, ואם תבדקו מקרוב כל מיני עדויות פרה-תנכ"יות תראו שהיכולת להרות וללדת נחשבה כעוצמתה היחודית של האישה, ממש לא כחולשה שלה.

כשאנו מפשטות את תהליך הלידה - מצד אחד יולדות בסביבה פשוטה יותר ורפואית פחות (למשל חדר טבעי בבי"ח), משתמשות במינימום של עזרים טכנולוגיים, מינימום של בדיקות ואגנליות, מינימום של הסחות דעת, ומצד שני משילות מעל עצמנו עומס רגשי כמו פחד מכאב, פחד מהורות, פחד מקרעים וכד', כלומר מגיעות ממקום קל רגשית, קורה דבר מדהים.... התהליך אכן הופך לפשוט יותר, מסתבך פחות, כואב פחות, מהיר יותר ומסתיים עם הרבה פחות פציעות לידה*.

עכשיו אפשר להבין מדוע מייגן מרקל בחרה בשיטת היפנוברת'ינג על מנת להכין את עצמה ללידה. הרי בריאות התינוק עומדת בראש מעינייה של אומה שלמה. אין ספק שהיא מקבלת גישה לכל מה שיכול לשפר את תוצאות הלידה, להוריד סיכון, לשמור על הבריאות. אין ספק גם שמרקל היא אישה אינטיליגנטית, בעלת מחשבה עצמאית, וכאשר מדובר בעולם הלידה זה ממש כמו 2 ועוד שתיים שווה תמיד פשוט ללדת .

 

  • פציעות לידה - נשים ותינוקות עלולים לחוות פציעות פיזיות תוך כדי תהליך הלידה. קרע, ניתוח קיסרי, ואקום, אפידורל ועוד, כל אלה אירועים, הקורים במהלך הלידה, מצריכים החלמה וטיפול, ולעיתים גוררים השלכות לטווח ארוך. למשל לניתוח קיסרי יכולות להיות השלכות כגון הדבקויות רחם, שיליה נעוצה וכד'. לידת ואקום תגרור פעמים רבות חתך גדול, ותפרים רבים לאישה, המטומה (שטפי דם) בראש התינוק, טראומה ובכי רב). ניתן להפחית את את אחוזי פציעות הלידה לאמא ולתינוק במידה מהפכנית ממש בעזרת התנהגות נכונה בזמן הלידה.

 

על הכותבת: שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת, מנחת דמיון מודרך, דולה ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא