קחי מגבת!!! - פשוט ללדת

אז מה הקטע הזה עם המגבת????

ב"מדריך הטרמפיסט לגלקסיה", ספר הקאלט של דגלס אדמס, נכתב כך: "מגבת היא הדבר השימושי המאסיבי ביותר שאפשר שיהיה לטרמפיסט הבין-כוכבי.  אתה יכול להתעטף בה ולחמם עצמך בעוברך דרך ירחיה הקרים של ג'אגלאן ביתא; אתה יכול לשבת עליה בחופי חולות השיש הבוהקים של סנטראגינוס 5,  אתה יכול לישון, מכוסה בה, מתחת לכוכבים הזורחים זריחה אדומה כל כך ; להשתמש בה כמפרש למִינִי דוברה במורד נהר; להרטיבה לצורך שימוש בקרב יד-אל-יד, לכורכה סביב ראשך כדי להימנע מאדים מהבילים או ממבטה של "מפצפצת החרקים הרעבתנית מטְראאָל". במקרי חירום אתה יכול לנפנף במגבתך כאות למצוקה, וכמובן, לייבש עצמך באמצעותה אם עדיין היא נראית נקייה די הצורך.
אך חשוב יותר הוא הערך הפסיכולוגי העצום של מגבת. מסיבות לא ברורות, אם יקבּוֹע נוכח שטרמפיסט זה או אחר נושא עמו את מגבתו שלו, מוּכנית יניח שבבעלותו של אותו טרמפיסט גם מברשת השיניים, בגד רחצה, סבון, פחית בסקוויטים, משקה, מצפן, מפה, תרסיס נגד חרקים, ביגוד למזג אוויר רטוב, חליפת חלל, כרטיסים להצגה וכן הלאה. יתרה מזו, היקבוע ישמח להשאיל כל אחד מפריטים אלה, או עשרה פריטים אחרים שהטרמפיסט "איבד בדרך" לרוע מזלו. היקבוע יאמר בלבו, שכל אדם הנוסע בטרמפים לאורכה ולרוחבה של הגלקסיה, מסתפק במועט,  נאבק לנוכח סיכויים אפסיים, מנצח ועם זאת יודע היכן המגבת שלו, הוא בבירור אדם שאין לזלזל בו. ....".

ובתרגום לחדר לידה:

כשאת משוטטת בחלל החיצון של תהליך הלידה, מגבת יכולה להיות בעלת ערך מעשי רב, כבר בהמתנה לתורך במיון יולדות את יכולה לשבת עליה ולרכך את המושבים הקשים, את יכולה להסתתר בתוכה ולהתחבא עם בן זוגך, את יכולה להתכסות בה ולהסתתר מאורות הניאון הבוהקים, את יכולה לשים אותה מתחת לאף ולהימנע מריח ביה״ח, את יכולה לנפנף בה כדי שישימו לב אליך. ואפילו לגרש זבובים,

אך חשוב יותר הוא הערך הפסיכולוגי של המגבת. מגבת תביא איתה את ריח אבקת הכביסה שקנית במיוחד ללידת התינוק שלך, התעטפות במגבת שהבאת מהבית תביא לתחושה שונה לגמרי ונעימה הרבה יותר מהתעטפות במגבת בית החולים המשומשת לעייפה, את יכולה להתעטף בה לאחר המקלחת או לפרוס אותה על המיטה, את יכולה לתלות אותה בפתח חדר הלידה לפרטיות יתרה, להרטיב אותה במים נעימים ולהשתמש בה כקומפרס על גבך התחתון, לשים אותה בתוך אמבטיה על מנת להקל על הברכיים שלך ואפילו לעטוף בה את התינוק/ת שלך לאחר הלידה.

מסיבות לא ברורות כשאשה שולפת מהתיק את המגבת שלה מהבית הסובבים, הלא יולדים, יניחו באופן אוטומטי שיש לה גם תוכנית לידה, שבטלפון יש לה פלייליסט שהכינה במיוחד ושהיא שמה בתיק גם שמנים, רמדי הומאופטי וחטיפי בריאות. הם יניחו גם שהיא יודעת מה היא רוצה ושאין טעם להתווכח איתה ומתוך כך כדאי שיזרמו איתה ויציעו לה את החדר הטבעי המפנק, את המיילדת הסבלנית ביותר ויחכו באורך רוח ללידה שתתפתח. ההשלכה הפסיכולוגית של מגבת תהיה התובנה כי את בבירור אישה שאין לזלזל בה.

ועכשיו ברצינות - חדר לידה הוא מקום זר ולעיתים מנוכר. אחד הדברים החשובים ביותר להתפתחות תקינה של לידה היא תחושת הביטחון של היולדת, ותחושה זו יכולה להתקיים רק במקום מוכר, ידידותי ונעים.

על מנת להפוך את חדר הלידה שלך למקום נעים וידידותי עבורך חשבי איך את יכולה להפוך אותו לקצת יותר שלך.

הביאי איתך ריחות נעימים, מוסיקה מלאת השראה, וחשבי מה עוד יכול לעזור לך להרגיש בנוח.  חשבי על זה כמו על חפץ מעבר שנותנים לילד קטן ביום הראשון בגן. חפץ שהוא מכיר, שנותן לו בטחון, שמזכיר לו את אמא, ועכשיו חשבי מה ייתן לך את התחושה הזו? מה יעזור לך לשמור את הראש מעל המים ולנשום גם כשהמים סוערים?.... אז מה זה בשבילך?     הפג'מה שלך מהבית?   תמונה של ילדך הגדול?   חולצת הדייט הראשון שלך?   מגבת?

ומה עוד? ליחצי כאן כדאי לראות את הצ'קליסט שלנו לחדר לידה

על הכותבת: שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת, מנחת דמיון מודרך, דולה ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון בתקשורת ומנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא