הכנת תוכנית הלידה שלך/שרון פלד - פשוט ללדת

הכנת תוכנית הלידה שלך/שרון פלד

את בהריון, הלידה מתקרבת ואחת החרדות הגדולות שלך היא שתאבדי שליטה, נכון?

תאבדי שליטה על עצמך, על הלידה, על כל התהליך. שיפחידו אותך, שיכאב לך, שלא תצליחי להשאר על מקומך, שידחפו לך כל מיני התערבויות לא נדרשות ולא רצויות.

שמעת שנשים נוהגות להגיע לביה"ח עם תוכנית לידה, וזה נשמע לך הגיוני...להגיע עם תוכנית... אבל  מאיפה לעזאזל את אמורה לדעת להכין תוכנית לידה?

כאילו...זה לא שילדת כבר, או שהיית פעם בלידה…, וגם אם כן, זה לא הופך אותך למיילדת, נכון?

אז את נכנסת לגוגל  (ותודה לאלוהימה שבראה את גוגל) ואת מחפשת תוכנית לידה...ומתחילה לקרוא, ופתאום מבינה שאת ממש אמורה לבחור:

* אפידורל או לידה טבעית?

* לאפשר פתיחת וריד, או לא? (ידעת מזה בכלל???)

* לבקש חדר טבעי, רגיל? (מה בדיוק טבעי בחדר בבית חולים? טבעי לא יולדים רק בבית?)

* השראת לידה, כן או לא???? (מה זה "השראת" בכלל???)

* להמנע מבדיקות ואגינליות מיותרות (ברור!!!  מי רוצה שידחפו לה ידיים סתם???)

* והקטע הזה עם חבל הטבור?! מה זה???

בקיצור מלא החלטות שאין לך שום מושג מאיפה לתקוף אותן, ותחושת הקלולסיות ממלאת אותך, ואת אומרת לעצמך:  "אני אמורה להגיד לצוות מה לעשות ומה לא? הרי באתי לשם כדי שיעשו את הקטע שלהם ויילדו אותי, אני אמורה לעמוד מול רופא להגיד לו תעשה ככה או אחרת? למה מי אני בכלל?

ואולי עכשיו את חושבת לעצמך שאם ככה אז אולי תעזבי את זה...אולי פשוט תבואי כמו כולן ותסמכי על המזל שלך, הרי כולן יולדות בסוף…

אבל אנחנו מאמינות שאת לגמרי מסוגלת להבין מה עומד לפניך ולקבל החלטות, אם רק יהיה לך את הידע הנכון.

אנחנו מאמינות כי אנחנו יודעות שהגוף שלך נברא, בין השאר על מנת ללדת, והתינוק שלך, ובכן גם הגוף שלו יודע להיוולד.

אנחנו יודעות שיש לך את היכולת לרכוש את הידע, להתכונן, ללמוד, ואנחנו יודעות שאז הכל יראה אחרת.

ברגע שתביני איך נראית לידה בריאה. מה את יכולה לעשות לעשות על מנת להתנהל בתוך הלידה שלך מתוך ידע ואימון בגוף, כיצד לקבל החלטות בעת הלידה, ואיך אפשר להבין אם התערבות מוצעת היא הכרחית או מיותרת - איך להגיע עם תוכנית לידה אמיתית ומחוברת למציאות ולרצונות שלך, שתהפוך את הלידה שלך לעדינה ורכה יותר, והכי חשוב, בריאה יותר.

הורידי את השלד שלנו להכנת תוכנית-העדפות-הלידה-2 על מנת להבין את ההחלטות שיש לדעת לקבל לקראת הלידה ואז שלחי לנו הודעה לתיאום שיחת יעוץ, ללא תשלום, להכנת תוכנית הלידה שלך.

 

על הכותבת: המאמר נכתב ע"י שרון פלד, ממקימות מרכז פשוט ללדת, ומנהלת המרכז. מדריכת הכנה ללידה בשיטת פשוט ללדת בעלת תעודת מטעם מכון HypnoBirthinh האמריקאי, מנחת דמיון מודרך, דולה מטעם המרכז הישראלי לחינוך ללידה,  ומלווה נשים וזוגות בתהליכי לידה ופוריות. אמא ל-3. בעלת תואר ראשון (MA) בתקשורת ומנהל מטעם המכללה למנהל.

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא