פשוט, פשוט ללדת - פשוט ללדת

על הקורס קיבלתי המלצה מחברה טובה, ומייד התחברתי לרעיון ולגישה של שיטת "פשוט ללדת".

ההבנה שיש דרך אחרת ללדת, להביא חיים לעולם בצורה רגועה שהיא תחת שליטתי, ומתוך ההבנה שאני כיולדת צריכה להיות במרכז, הובילה אותי להירשם לקורס ולחכות כל פעם ופעם בשקיקה למפגש הבא, עד שנרשמתי לקורס פעמיים – גם לקראת הלידה הראשונה וגם לקראת הלידה השניה.

כשהגעתי למפגש הראשון עם בעלי, הוא לא הבין בהתחלה במה מדובר. כששרון עשתה בתחילת השיעור הראשון סיעור מוחות ושאלה מהי לדעתכם לידה טבעית, בעלי חשב שמדובר בלידת בית בתוך בריכת מים. אם תשאלו אותי, אין לי מושג קלוש איך הוא הבין דווקא את זה.. אבל מהר מאוד הכל הובהר והוסבר, והוא התחבר והתאהב בגישה לא פחות ממני.

הקורס ליווה אותי והכין אותי בצורה אופטימאלית לקראת הלידות שעברתי. ההבנה שלידה טבעית היא לאו דווקא לידה בבית בתוך בריכת מים, היא ההבנה שעושה את כל ההבדל. הקורס מסייע להבין מהי לידה טבעית, כמה זה חשוב שהיולדת תהווה באמת חלק בלתי נפרד מהלידה וכיצד ניתן ללדת בצורה רגועה ושלווה.

בן אם את בוחרת ללדת בבית או בבית החולים, את המרכז ואת זאת ששולטת בתהליך, עד כמה שאפשר כמובן. ההבנה שזה סיפור הלידה שלך, לא של המיילדת שלך או של הרופא או של בית החולים, היא שעושה את ההבדל. זאת הלידה שלך, ואת תחליטי איך היא תראה והגוף שלך והתינוק שלך יודו לך על כך.

במהלך הקורס מקבלים כלים רבים כיצד לנהל את הלידה ולעבור אותה בצורה האופטימלית עבורך. ההבנה שהפחד והכאב הוא רק בראש, ההבנה שאפשר וניתן לעשות דברים אחרת מהנורמה הרפואית המקובלת, ההבנה איך התינוק שלי מרגיש במסעו לאוויר העולם, וההבנה שהגוף שלי פשוט יודע ללדת, זה כלים שלדעתי אי אפשר לקבל בשום מקום אחר.

הקורס היווה עבורי ועבור בעלי תמיכה עצומה, מסגרת. לדעת שיש מקום שתמיד אפשר לפנות אליו אם יש חששות או חרדות או דברים לא ברורים שזקוקים להבהרה נוספת. ההבנה שיש מקום פעם בשבוע שהוא רק לי לבעלי ולתינוק שלנו, עזרה לי מאוד להתחבר לתהליך הלידה ולהגיע אליה בצורה אופטימלית.

הכלים שקיבלנו במהלך הקורס, היו כלים מדהימים. קבצי האודיו, החוברת והספר, היו מלאים מידע וכל טוב. הכלים הללו עזרו לי לא רק להצליח ללדת בצורה בריאה לי ולתינוק שלי, אלא גם להבין ולהרגיש מתי אני אמורה ללדת ועד כמה אני קרובה לכך.

לקראת הלידה הראשונה, תרגלתי רק את הנשימות, את המשפטים המחזקים וקראתי את הספר. לקראת הלידה השנייה, קבצי האודיו היו חלק בלתי נפרד מההתארגנות שלי לקראת הדבר המדהים הזה שנקרא לידה.

ואם זה נשמע לא נתפס להצליח לקרוא ללידה דבר מדהים, צריך לעבור את הקורס בשביל באמת להבין כמה שלידה יכולה להיות אירוע מעצים, מרגש וחגיגה מטורפת של האישה והכוחות העצומים הטמונים בה.

התהליך שעברתי בקורס, עזר לי לנהל את צוות חדר הלידה כאילו אני הרופא הבכיר בחדר. בלידה הראשונה אני זוכרת רגעים שלמים של מספר רב של אנשי צוות איתי בתוך החדר, וכולם נשמעים להוראות שלי, כמו מנצח במקהלה, כמו שהם שבויים בתוך קסם. זאת, מתוך הבנה שאני באמת יודעת מה אני עושה, מה טוב לי ומה נכון לגוף שלי ולתינוק שלי.

הלידה הראשונה שלי לא היתה קצרה, ובכל זאת, עברה כחוויה מדהימה, חיובית ובלתי נשכחת. וזה הכח של השיטה. להביא אותנו כיולדות להבנה כמה פשוט ללדת וכמה זאת חוויה מעצימה ונעימה, על אף המכשולים שעלולים לצוץ בדרך.

בפעם השניה החלטתי שאני רוצה לעבור את הקורס כי הרגשתי שיש דברים שיכלתי לעשות יותר טוב. בחרתי לתרגל יותר בשביל שהלידה תזרום יותר. ובאמת, ככל שתרגלתי, התת מודע שלי כבר למד כמה זה פשוט ללדת, והניח לגוף שלי לעשות את שאר העבודה לבד ובכיף גדול.

 

מאחלת שלכולכן יהיה פשוט, פשוט ללדת.

 

שיתוף באמצעות:

רוצה ללמוד עוד ולהרשם לקורס הכנה ללידה שלנו? מלאי את הטופס הבא